cz
Česká republika langAr

vzdělání

zaangazowanie-m.jpg logo
Pořádáme nejrůznější lokální, ale i mezinárodní vzdělávací iniciativy, protože víme, že vzdělání je klíčem k rozvoji.
Naše aktivity jsou zaměřeny jak na profesionály, tak i na všechny ostatní, kteří se chtějí naučit, jak pečovat o své zdraví a o zdraví jejich blízkých. Zvolili jsme si směr vzdělání

Od začátku jsme se aktivně podíleli na rozvoji oblasti dlouhodobé péče

szkolenia-seni.jpg

pro profesionály

Od roku 1998 pořádáme Dny dlouhodobé péče v Toruni (TDOD) - setkání odborníků pracujících pro chronicky nemocné, postižené a starší osoby.


V roce 1998 se v Polsku zrodila nová oblast služeb – dlouhodobá péče. Vzniká naléhavá potřeba vzdělání, výměny zkušeností a zapojení do debaty o její budoucí podobě. Tehdy jsme zahájili pořádání pravidelných zasedání, která spojují vedoucí tohoto oboru. Zde se setkávají odborníci a zástupci vlády, místní správy a daňoví poplatníci.


Od první Konference dlouhodobé péče se počet účastníků zvýšil desetinásobně - ze stovky v roce 1998 na více než 1000 v roce 2010. V roce 1999 získala Konference mezinárodní status - od té doby jsme hostili zástupce téměř všech evropských zemí.

145727822.jpgVysoká úroveň znalostí poskytovaných během konference je zajištěna stálou spoluprácí s představiteli a tvůrci Dlouhodobé péče v Polsku i v zahraničí, národních poradců a také díky veřejnému mínění z obcí zapojených do tohoto odvětví.


Pro více informací navštivte www.tdod.pl


Existují dva důvody, proč můžeme hovořit o jedinečnosti Dnů dlouhodobé péče v Toruni: první je počet a složení účastníků. V Polsku není známa žádná další konference, která by každý rok shromáždila tak velkou skupinu, představují tolik různorodých specializací. Je také důležité - a to je druhý důvod - že se vzájemně jeden od druhého učíme: naše prezentace jsou použitelné v praxi a k diskusi během zasedání. Konference jsou tak vynikající příležitostí pro výzkumné pracovníky obohatit své znalosti.


Profesor Piotr Błędowski - předseda vědeckého výboru Dnů dlouhodobé péče v Toruni

TDOD podporuje:

- Polská společnost gerontologie

- Evropská asociace vedoucích a poskytovatelů dlouhodobé péče o seniory EDE

- Národní a regionální konzultanti v oboru ošetřovatelství lidí chronicky nemocných a postižených

- Asociace lékařské hygieny

- Eurocarers - Evropská asociace Práce pro pečovatele


 

Vzděláváme zdravotní a ošetřující personál

16446147.jpgDíky dlouholeté spolupráci se zástupci z řad pečovatelů a sociálních pracovníků víme, jaké jsou potřeby a požadavky na vzdělávání lidí, kteří se profesionálně zabývají péčí o osoby odkázané na dlouhodobou péči. Reagujeme na tyto potřeby pořádáním školení pro zdravotní sestry a ostatní pracovníky sociálních služeb. Jsme přesvědčeni, že zvyšováním povědomí přispíváme ke zlepšení kvality péče o nemohoucí osoby.

Podporujeme vzdělávání ošetřovatelů

S pomocí programu SENI - System Edukacji Nowoczesnej Instytucji (Vzdělávací systém v moderní instituci) určeného všem, kteří pečují o nemohoucí, ať už v hospicích nebo v domovech s pečovatelskou službou zdarma zvyšujeme jejich odborné schopnosti a dovednosti. Díky tomuto programu se ústavy účastní různých školení a vzdělávacích akcí. Každý rok se na programu SENI podílí asi 100 institucí.

Vzděláváme osoby pečující o zdraví

V Toruni a Bydhošti jsme otevřeli Evropské středisko dlouhodobé péče a Postgraduální školu pro zdravotnické pečovatele. Kvalifikovaní pedagogové se snaží kromě předávání zkušeností také vštípit posluchačům touhu neustále rozvíjet své dovednosti a pomáhají jim v jejich úsilí stát se odborníky na evropské úrovni. Za tímto účelem nyní nabízíme našim studentům možnost naučit se cizí jazyk, který jim umožní získat pracovní zkušenosti v zahraničí. Plánujeme také otevřít více škol v jiných městech.Podílíme se na akci "Poroď lidským způsobem"

Spolupracujeme s Nadací "Poroď lidským způsobem", která se aktivně podíl na vzdělávací konferenci pro zdravotnický personál. Také jsme se spolupodíleli na tvorbě průvodce vydaného Nadací: "Matka se o sebe stará", který obsahuje řadu praktických rad pro ženy, týkajících se péče během těhotenství a po porodu.

Vydáváme časopisy

Provádíme rozsáhlou publikační činnost. Publikace s nejdelší tradicí je čtvrtletník MEDI Fórum dlouhodobé péče, který vychází od roku 2001. Je zaměřen zejména na manažery ústavů s pečovatelskou službou a na instituce poskytující dlouhodobou péči, ale obsahuje i články, které jsou vynikajícím zdrojem poznání pro každého, kdo chce zlepšit své schopnosti v oblasti široce chápané dlouhodobé péče .Pořádáme zdarma semináře pro rodiny

Lidé, kteří se starají o postižené, seniory a nemohoucí členy rodiny doma, často nejsou schopni vyrovnat se s tak těžkými povinnosti. Chybí jim znalosti o tom, jak pečovat o imobilní osobu, jak manipulovat s někým, kdo není schopen se pohybovat sám, jak vyměňovat obvazy, nebo dokonce - jak komunikovat s někým, kdo je nemocný? Pomáháme těmto rodinám pořádáním bezplatných seminářů věnovaných domácí péči o nemohoucí osobu.Vzděláváme společnost

Pořádáme a podporujeme otevřené vzdělávací kampaně, během kterých upozorňujeme na obrovský význam preventivních prohlídek a na citlivost veřejnosti k potřebám těch nejslabších - chronicky nemocných, zdravotně postižených a seniorů. V rámci těchto akcí se každý může poradit s lékařem, nechat si udělat zdravotní vyšetření a vyslechnout si odborné poradenství pro zdravý životní styl.Provádíme vzdělávací kampaně zaměřené na dospívající

zaangazowanie-m.jpgV mnoha zemích vedeme vzdělávací kampaně na školách. Zajímavou a jednoduchou formou předáváme potřebné informace mladým dívkám v pubertálním období. Informace se týkají menstruace, dámské hygieny a péče o tělo. Kampaň je provázena soutěžemi, dárky a mnoha dalšími zajímavými akcemi.

V Indii jsme zapojeni do vládního školního programu. Spolupracujeme také s místními charitativními organizacemi a podporujeme je ve vzdělávání mladých dívek a žen z průmyslových a venkovských oblastí, kde je úroveň znalostí o základní hygieně stále velmi nízká. Společně se svépomocnými skupinami se snažíme připomínat ženám, že péčí o každodenní hygienu pečují zároveň o vlastní zdraví a zdraví svých rodin.

Staráme se o zdraví žen

Přidali jsme se ke kampani bojující proti rakovině prsu. Spolupracujeme s nadací "Ano zdraví", která je patronem akce "Moje prsa. Naše podnikání ". V rámci této akce, spolu s nadací, pořádáme pro ženy konference na téma péče o své zdraví. Zajišťujeme také výstavy a workshopy pro ženy.


Podporujeme rodiče a děti

happytv.jpgMáme vlastní internetovou TV

Pro rodiče jsme vytvořili internetovou televizi TV-Happy, kde najdete zajímavé rozhovory s celebritami, které hovoří o svých radostech a o otázkách spojených s rodičovstvím. Mluví o tom, jak zvládat složité situace, odhalují své metody na to, jak získávat a využívat volný čas se svými dětmi. Tyto stránky obsahují také rady odborníků v oblastech jako je pediatrie, rehabilitace, porodnictví a psychologie.


Pro více informací navštivte www.happytv.plJsme aktivní, jsme Happy

Organizujeme také vlastní vzdělávací akce pro děti i rodiče "Jsme aktivní, jsme Happy." V největších obchodních centrech pořádáme pikniky, které jsou skvělou zábavou pro celou rodinu. Děti se mohou aktivně podílet na divadelních představeních, soutěžích a hrách. Rodiče mohou od odborníků získat rady o výživě, fitness a o kosmetice.

Navíc jsme v nákupních centrech připravili přebalovací místnosti, ve kterých mohou rodiče snadno vyměnit svému miminku plenky. Pro pohodlí dětí i jejich rodičů jsou tyto místnosti vybaveny přebalovacími stoly a také plenkami Happy ve všech velikostech.

o nás
Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. více informací o zásadách používání souborů cookie
Rozumím